پرسشنامه، تست و آزمون‌های روان‌شناسی

معرفی آزمون‌ها و نرم‌افزارهای موسسه آزمون‌یار پویا
حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ، برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

آزمون اضطراب پیشرفت  (تحصیلی)

 (AAT)

معرفی

آزمون اضطراب پیشرفت در سال 1960 توسط آلپرت و هابر به منظور ارزیابی اضطراب مربوط به پیشرفت تحصیلی ساخته شد. این مقیاس یک ابزار خودگزارشی است که از 19 عبارت تشکیل شده است.

 آزمون اضطراب پبشرفت دارای دو زیرمقیاس اضطراب تسهیل کننده که میزان اضطراب برانگیزاننده را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و زیرمقیاس اضطراب تضعیف کننده که میزان اضطرابی را که در عملکرد اختلال ایجاد می‌کند، ارزیابی می‌کند، است. برای هر یک از این دو زیرمقیاس نمره جداگانه‌ای محاسبه می‌شود. این مقیاس عملکرد تحصیلی، به ویژه استعداد کلامی، را بهتر از آزمون‌های اضطراب عمومی پیش‌بینی می‌کند.

توجه: این آزمون جهت بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود  است.

ورود به سایت  آزمون یار  پویا


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٧:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/۱۳
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ آزمون و تگ اضطراب پیشرفت (تحصیلی)


پرسشنامه تعهد مذهبی-10

معرفی

     آزمون تعهد مذهبی در سال 2003  توسط ورتیگتون و همکاران به منظور سنجش میزان تعهد مذهبی افراد ساخته شد. تعهد مذهبی  نشان می‌دهد که یک فرد تا چه حدی درگیر امور مذهبی است. فردی که تعهد مذهبی دارد به  ارزش‌ها، باورها و تکالیف مذهبی خود پایبند و وفادار است و از آنها در زندگی  روزمره‌اش بهره می‌گیرد. به عبارت دیگر تعهد مذهبی نشان دهنده میزان زمانی که فرد  به فعالیت های مذهبی انفرادی می‌پردازد، صرف پیوندجویی مذهبی و شرکت در فعالیت‌های  نهادهای مذهبی می‌کند و میزان اهمیت باورهای مذهبی برای فرد است. می‌توان تعهد  مذهبی را به دو زیرشاخه تقسیم کرد: تعهد مذهبی درون فردی و تعهد مذهبی میان فردی.
تعهد مذهبی درون فردی شامل ارزش‌گذاری فردی به عقاید مذهبی و پایبندی و وفاداری به  مقدسات است، در حالی‌که تعهد مذهبی میان فردی به تمایل رفتاری برای شرکت در  فعالیت‌های مذهبی اشاره دارد.

     به همین دلیل پرسشنامه تعهد مذهبی دارای دو  زیرمقیاس تعهد مذهبی درون فردی و تعهد مذهبی میان فردی است.

توجه: این آزمون جهت بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود  است.

ورود به سایت آزمون یار  پویا

نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٧:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/۱۳
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ پرسشنامه و تگ تعهد مذهبی


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo