پرسشنامه، تست و آزمون‌های روان‌شناسی

معرفی آزمون‌ها و نرم‌افزارهای موسسه آزمون‌یار پویا
حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ، برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

 

 مقیاس نگرش های ناکارآمد ـ فرم بلند(DAS)

 

معرفی

مقیاس نگرش‌های ناکارآمد در سال 1978 توسط ویسمن و همکاران به منظور سنجش میزان نگرش ناکارآمد افراد و بر مبنای پرسشنامه اصلی بک ساخته شد. این مقیاس دارای دو فرم موازی الف و ب است که هر کدام دارای 40 عبارت است. آزمودنی باید در یک مقیاس لیکرت 7 درجه‌ای (از کاملاً موافق= 7 تا کاملاً مخالف =1) میزان موافقت یا مخالفت خود با هر یک از عبارات را مشخص سازد. نتایج تحلیل عامل ساختاری این آزمون به دو عامل انجامیده است. بنابراین مقیاس نگرش‌های ناکارآمد دارای دو زیرمقیاس کمال‌گرایی (15 عبارت) و نیاز به تایید اجتماعی (11 عبارت) است. در بسیاری از پژوهش‌ها تنها از نمره کلی آزمون استفاده می‌شود، اما بر اساس هدف پژوهش می‌توان نمرات مربوط به زیرمقایس‌های آن را نیز محاسبه نمود.

 

توجه: این آزمون جهت بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون یار  پویا

 

 


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۳۱
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ مقیاس و تگ نگرش و تگ ناکارآمد و تگ ویسمن


مقیاس افسردگی زونگ

 معرفی

مقیاس خود ارزیابی افسردگی زونگ[ (Zung SDS) (Zung 1965) به منظور ارزیابی شدت افسرگی ساخته شده است. این آزمون علی رغم کوتاه و ساده بودن تمام علائم افسردگی را در بر می‌گیرد و به همین دلیل در پژوهش‌های زیادی از آن استفاده شده است. مقیاس افسردگی جنبه‌های عاطفی، شناختی، رفتاری و روانی افسردگی را می‌سنجد. این آزمون دارای 20 عبارت است که 10 تا از آنها به صورت منفی و 10 تای دیگر به صورت مثبت بیان شده‌اند. آزمودنی باید در یک مقیاس لیکرتی 4 درجه‌ای میزان تجربۀ هر یک از حالات ارائه شده را مشخص کند.

 

توجه: این آزمون جهت بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

 

ورود به سایت آزمون یار  پویا

 


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٤/۱۸
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ مقیاس و تگ افسردگی و تگ زونگ


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo