پرسشنامه، تست و آزمون‌های روان‌شناسی

معرفی آزمون‌ها و نرم‌افزارهای موسسه آزمون‌یار پویا
حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ، برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

 

 

مقیاس خرسندی زناشویی

 

معرفی

خرسندی زناشویی یکی از عومل موثر بر حل تعارضات زناشویی است که اولسون رایج‌ترین توانمندی‌های زوج‌های خرسند را در حل تعارض مشخص کرده است. مهم‌ترین مؤلفه تمایزگذار میان زوج‌های خرسند از زوج‌های ناخرسند این است که همسرشان هنگام بروز مشکلات آن‌ها را درک می‌کند. در سال 1973 ناتان اچ ازرین، بری تی. ناستر و رابرت جونز مقیاس خرسندی زناشویی را ساختند، مقیاس خرسندی زناشویی به اندازه‌گیری سطح خرسندی زناشویی در زمان اجرای پرسشنامه می‌پردازد.

 

 

 

توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویا


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٥:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/۳٠
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ خرسندی و تگ زناشویی و تگ زوج‌ها و تگ تعارضات


 

پرسشنامه خودکارآمدی درد (PSEQ)

 

معرفی

پرسشنامه خودکارآمدی درد در سال 1989 به منظور ارزیابی خودکارآمدی درد بیمارن مبتلا به دردهای مزمن توسط نیکولاس ساخته شد. این پرسشنامه بر پایه مفهومی که بندورا از خودکارآمدی مطرح کرده است، قرار دارد. پرسشنامه خودکارآمدی درد یک ابزار خودگزارشی و دارای 10 عبارت است و هر عبارت، میزان ارزیابی بیمار از توانایی وی را برای انجام گروهی از فعالیت‌ها، با وجود درد بر اساس یک مقیاس لیکرت 7 درجه‌ای مورد پرسش قرار می‌دهد.


توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویا


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٦:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٢٧
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ خودکارآمدی و تگ درد و تگ بندورا و تگ مزمن


 

پرسشنامه مشخصه‌های رهبری در گروه درمانی

 

معرفی
پرسشنامه مشخصه‌های رهبری توسط لیزا ماریه ماکوچ در سال 1997 ساخته شده است. پرسشنامه مشخصه‌های رهبری به ارزیابی مولفه‌های رهبر در محیط کار در میان همکاران ‍‍و میزان کارآمدی و توانایی‌های رهبران برای تحقق اهداف گروه می‌پردازد. بیشتر پژوهش‌ها در مورد گروه درمانی در محیط‌های کار یا خانوادگی صورت گرفته یا حتی به زیر مجموعه‌هایی مانند اختلالات جزیی‌تر در این گروه‌ها
  از جمله بیماری‌های روانی و جسمانی پرداخته است. مؤلفه رهبری در هر یک از این پژوهش‌ها جنبه‌های گوناگونی را ارزیابی می‌کند. به عنوان مثال در محیط کار ارزیابی رهبر برای حمایت یا ایجاد افزایش کارکرد و کارآمدی اعضا صورت می‌گیرد. در این پرسشنامه به وظایف رهبری در گروه‌های روان‌درمانی از جمله مسئولیت رسیدن به اهداف، انتخاب اعضا، ایجاد روابط بین اعضا، فرآیندهای ایجاد گروه و نگهداری آن و حمایت از اعضا در برابر عوامل تهدیدکننده توجه شده است. هدف از این پرسشنامه بررسی مشخصه‌های رفتاری درمان‌گر و مشاور در گروه‌درمانی است.توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویا

 

 


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٦:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٢٦
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ مشخصه‌های و تگ رهبری و تگ گروه‌درمانی و تگ کارآمدی


 

پرسشنامه فرزندپروری آلاباما (فرم والدین)

 معرفی

  فرایک (1991) با طرح پیچیدگی و مقرون ‌به‌ صرفه نبودن روش مشاهده تعامل والدین و کودک و همچنین عدم کفایت لازم مقیاس‌های خودگزارشی کودکان از رفتار پدر و مادر به دلیل محدودیت در نمونه رفتار مورد ارزیابی، اقدام به طراحی و ساخت پرسشنامه فرزندپروری آلاباما نمود. این پرسشنامه یک ابزار خودگزارشی و دارای 42 عبارت است که پنج بعد رفتار فرزندپروری: مشارکت والدین، فرزندپروری مثبت، ناتوانی در نظارت و راهنمایی، نبود ثبات در چگونگی برخورد با فرزند و تنبیه بدنی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

 

 

توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویا

 


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٤:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٢٥
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ پرسشنامه و تگ فرزندپروری و تگ آلاباما و تگ والدین


 

 

قابل توجه همکاران‌ گرامی

 

*نرم‌افزار پرسشنامه‌‌

شناسایی افراد در معرض خطر اعتیاد*


در موسسه آزمون‌یار پویا آماده و تولید شده‌ و در فهرست نرم‌افزارهای حوزه روان‌شناسی و روان‌سنجی قرار دارد. در ضمن این پرسشنامه‌‌ به صورت مداد کاغذی هم موجود می‌باشد.

 

 

ورود به سایت آزمون یار  پویا


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٤:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٢۳
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ شناسایی و تگ افراد در معرض و تگ خطر و تگ اعتیاد


 

پرسشنامه فرزندپروری آلاباما (فرم کودکان)


معرفی

فرایک (1991) با طرح پیچیدگی و مقرون‌ به‌ صرفه نبودن روش مشاهده تعامل والدین و کودک و همچنین عدم کفایت لازم مقیاس‌‏های خودگزارشی کودکان از رفتار والدین به دلیل محدودیت در نمونه رفتار مورد ارزیابی، اقدام به طراحی و ساخت پرسشنامه فرزندپروری آلاباما نمود. این پرسشنامه یک ابزار خودگزارشی و دارای 42 عبارت است که پنج بعد رفتار فرزندپروری که عبارتند از مشارکت والدین (پدر و مادر به طور جداگانه)، فرزندپروری مثبت، ضعف در نظارت و راهنمایی، عدم ثبات در نحوه برخورد با فرزند و تنبیه بدنی را مورد ارزیابی قرار می‏‌دهد. لازم به یادآوری است که عبارات مربوط به زیرمقیاس مشارکت والدین هر کدام از دو بخش تشکیل شده، که یک بخش مربوط به مشارکت مادر و دیگری مربوط به مشارکت پدر است. آزمودنی (کودک) در فرم کودکان باید در یک مقیاس لیکرت 5 درجه‏‌ای مشخص سازد که هر یک از عبارت‏‌ها تا چه حد در مورد تعامل وی با والدینش درست است. این پرسشنامه برای کودکان بین 8 تا 16 ساله مناسب است.

 

 

توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویا


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٥:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٢٠
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ فرزندپروری و تگ آلاباما و تگ والدین و تگ کودکان


 

مقیاس طرح‌واره‌های جنسی مردان

معرفی

از لحاظ تاریخی، تحقیق در مورد گرایش‌های جنسی مردان متمرکز بر بررسی رفتارهای جنسی، پاسخ‌های جنسی، عواطف و نگرش‌های جنسی  آنان بوده است و در روبرو، پژوهش‌های کمی گرایش‌های جنسی مردها را به عنوان یک پدیده شناختی‌ ـ‌ اجتماعی، یا اقدام به ترسیم یک چشم‌انداز شناختی از گرایش‌های جنسی مردان نموده است. اندرسن و کرانوسکی (1994) گفته‌اند که مفهوم خودطرح‌واره‌های جنسی به عنوان یک جنبه از خودگزارش‌دهی (برداشتی از خود) ویژه گرایش‌های جنسی و کاربردپذیر بودن این ساختار در رابطه با گرایش‌های جنسی زنان است. تصور کلی این است که مردها باید دارای خود‌طرح‌واره‌های جنسی باشند. داده‌ها نشان داده که مردهای دارای طرح‌واره و مردهای بدون طرح‌واره دارای گرایش‌‌های جنسی متفاوت هستند. مقیاس طرح‌واره‌های جنسی مردان که شامل 41 صفت است بر اساس نسخه اصلی آن که 45 صفت داشته و طرح‌واره‌های جنسی مردان را مورد بررسی قرار می‌دهد تهیه شده است.

 

 

توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویا


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٦:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/۱۸
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ طرح‌واره‌های و تگ جنسی و تگ مردان و تگ رفتارهای جنسی


 

 

پرسشنامه ویژگی‌های روانی دوران نوجوانی

 

معرفی

  این پرسشنامه در سال 1390 ساخته شد که 12 عامل از ویژگی‌‏های روانی دوران نوجوانی را می‏‌سنجد. این پرسشنامه برای اندازه‌‏گیری ویژگی‏‌های روانی دوران نوجوانی، پرسشنامه‏‌ای محقق‌ساخته با 56 عبارت است. برای ساخت پرسشنامه، کلیه کتاب‌های مربوط به روان‌شناسی رشد و روان‌شناسی نوجوانی بازنگری و ویژگی‌‏های منتسب به این دوره استخراج شده و پس از آن، این ویژگی‌‏ها و کلیه‌ی ویژگی‌‏های بیرون آورده شده به پرسش تبدیل شد.

 

 

 

توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویانویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ۱:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/۱٤
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ پرسشنامه و تگ ویژگی‌های روانی و تگ دوران و تگ نوجوانی


 

 

آزمون سنجش انزال زودرس (AIPE)

معرفی

مشکلات جنسی معمولاً جزء مشکلات ژرف در پیوندهای انسانی است که شامل درد و رنج روانی و هیجانی می­‌شود. به علت این پریشانی ژرف روان‌شناختی، اختلالات جنسی به عنوان اختلالات روان‌شناختی طبقه‌­بندی شده‌­اند. این اختلالات، یکی از فراوان­‌ترین مشکلات گزارش شده در روابط بین زوجین بوده و به همین علت، اهمیت زیادی در روان‌شناسی و روان‌پزشکی بالینی دارند. در انزال زودرس، مرد به صورت متناوب یا پایدار، پیش از زمان دلخواه خود به ارگاسم رسیده و انزال می‌کند. این آزمون نسخه ترجمه ­شده‌ی ایندکس عربی سنجش انزال زودرس است.

 

 

 

توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویا


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٢:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/۱٢
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ سنجش و تگ انزال و تگ زودرس و تگ اختلالات


 

قابل توجه همکاران‌ گرامی

 

*نرم‌افزار پرسشنامه‌‌های

رضایت شغلی و عدالت سازمانی*


در موسسه آزمون‌یار پویا آماده و تولید شده‌‌اند و در فهرست نرم‌افزارهای حوزه روان‌شناسی و روان‌سنجی قرار دارند. در ضمن این پرسشنامه‌‌ها به صورت مداد کاغذی هم موجود می‌باشند.

 

 

ورود به سایت آزمون یار  پویا

 


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٥:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/۱٠
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ رضایت شغلی و تگ عدالت سازمانی و تگ نرم‌افزار و تگ پرسشنامة


پرسشنامه رضایت جنسی لارسون (LSSQ)


 معرفی

غریزه و سایق جنسی و مسایل مربوط به آن، ما را از لحظه تولد تا دم مرگ، دنبال می­‌کنند. بسیاری از فعالیت‌های بشر از تشکیل روابط او با دیگران گرفته تا هدف او از کسب درآمد، شدیداً از تمایلات جنسی و میل به ارضای جنسی در او تأثیر می‌پذیرند. از این رو، مسایل جنسی، ارضای جنسی، مشکلات جنسی و اهمیت آن‌ها در زندگی افراد و سلامت اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی و پزشکی جامعه، غیرقابل انکار، غیرقابل چشم‌پوشی و بسیار زیاد است. به طور نمونه، پژوهش‌هایی که درباره شادکامی یا بهزیستی ذهنی انجام شده­‌اند به طور باثباتی نشان می­‌دهند که یکی از پیش­‌بینی­‌کننده­‌های اصلی و مهم رضایت از زندگی کیفیت روابط صمیمانه و به ویژه روابط جنسی است به نحوی که اهمیت این روابط در رضایت از زندگی اغلب حتی بیشتر از سطح تحصیلات، درآمد یا وضعیت شغلی فرد است (دی پائولو و موریس؛ دینر، اُیشی و لوکاس، لوکاس و مروسزک و اسپیرو، 2005). پرسشنامه رضایت جنسی لارسون بوسیله لارسون و همکارانش در سال 1998 ارایه شد.

 

 

توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویا


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ۱:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٧
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ رضایت جنسی و تگ لارسون و تگ تولد و تگ مرگ


پرسشنامه خانواده افراد

 مبتلا به اسکیزوفرنی (FQ)

 

معرفی

پرسشنامه خانواده در سال 2002 توسط ویدمن و همکاران به منظور ارزیابی حالت هیجانی ابراز  شده بستگان افراد مبتلا به اسکیزوفرنی تهیه شد. نتایج پژوهش‌ها نشان داده است که  هیجان ابرازشده یکی از بهترین عوامل پیش‌بینی کننده رشد اسکیزوفرنی در بیماران است. پرسشنامه خانواده یک ابزار خودگزارشی و دارای 20 عبارت است. آزمودنی باید در یک طیف لیکرت چهار درجه‌ای مشخص سازد که تا چه حد هر یک از رفتارهای مطرح شده را انجام می‌دهد. این ابزار دارای دو زیرمقیاس انتقاد و درگیری هیجانی مفرط است.


توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویا

 


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٤
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ افراد مبتلا و تگ اسکیزوفرنی و تگ خانواده و تگ ویدمن


 

 

پرسشنامه رشد خودمختاری آیووا (IDAI)

 

معرفی

پرسشنامه رشد خودمختاری آیووا در سال 1986 برای ارزیابی خط سیر تحول خودمختاری براساس نظریه چیکرینگ (1969) به وسیله هود و جکسون طراحی شد. پرسشنامه رشد خودمختاری آیووا دارای 90 عبارت و شش زیر مقیاس: وابستگی متقابل، استقلال عاطفی  والدین، مدیریت زمان، مدیریت مالی، استقلال عاطفی دوستان و همسالان و جابجایی است. این پرسشنامه یک ابزار خودگزارشی است و آزمودنی باید در یک مقیاس لیکرت 5 درجه‌ای مشخص سازد که هر عبارت چقدر در مورد وی درست است.

 

 

 توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویا

 

 


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٤:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٩/٢
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ رشد و تگ خودمختاری و تگ آیووا و تگ مدیریت


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo