پرسشنامه، تست و آزمون‌های روان‌شناسی

معرفی آزمون‌ها و نرم‌افزارهای موسسه آزمون‌یار پویا
حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ، برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

 پرسشنامه آمادگی کسالت

 (BP)

معرفی

پرسشنامه آمادگی کسالت در سال 1986 توسط فیمر و ساندبرگ به منظور سنجش میزان مستعد کسالت بودن تهیه شد. این پرسشنامه یک ابزار خودگزارشی 28 عبارتی است و آزمودنی باید با انتخاب یکی از گزینه‌های درست یا نادرست مشخص سازد که عبارت مورد نظر در مورد وی صدق می‌کند یا خیر. پرسشنامه آمادگی کسالت بر اساس این عقیده که کسالت مشکل شایع و مهمی است که با توجه به نتایج پروژه‌ها با سوء مصرف مواد، پرخوری، فرار از مدرسه، نارضایتی شغلی و عملکرد ضعیف شغلی ارتباط دارد، تهیه شده است. این آزمون ابزار مناسبی برای ارزیابی کسالت و سپس پیگیری تغییرات آن در خلال درمان است.

http://www.azmonyar.com/Index.aspx

@azmonyarpooya

http://www.ketab.ir/modules.php?name=News&op=nasher&ncode=305474

نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٩:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٤/۱٢
نظرات ()    |   لینک ثابت    |  


معرفی

پرسشنامه افکار خودآیند در سال 1980 توسط کندال و هالون[ به منظور ارزیابی مؤلفه شناختی افسردگی از دید خود فرد تهیه شد. این آزمون یک ابزار 30 گویه‌ای است که میزان خودگویی­های درونی منفی فرد را مورد سنجش قرار می‌دهد. این گفتگوهای منفی پنهان نقش مهمی در ظهور، تداوم و درمان آسیب­های روان‌شناختی مختلف از جمله افسردگی دارند. پرسشنامه افکار خودآیند چهار بعد از این افکار خودآیند را مورد بررسی قرار می­دهد: ناسازگاری فردی و تمایل به تغییر؛ خودپنداره­های منفی و انتظارات منفی؛ عزت نفس پایین؛ درماندگی . از این ابزار می‌توان به منظور ارزیابی تغییراتی که در جریان درمان روی می‌دهند استفاده کرد. 

 
توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویا


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٢:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٤/٩
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ اختلال و تگ افسردگی و تگ اختلال روانی


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo