پرسشنامه، تست و آزمون‌های روان‌شناسی

معرفی آزمون‌ها و نرم‌افزارهای موسسه آزمون‌یار پویا
حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ، برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

پرسشنامه ارزش های فعال در عمل

آزمون ارزش‌های فعال در عمل در سال 2004 توسط پترسون و سلیگمن به منظور سنجش توانمندی‌های (نقاط قوت) شخصیتی افراد ساخته شد. این آزمونشش فضیلت جهانی: خرد، انسانیت، شجاعت، عدالت، میانه روی و تعالی که در همۀ ادیان و
مذاهب به آنها اشاره شده و 24 توانمندی شخصیتی یعنی: کنجکاوی، علاقه به  یادگیری، روشن فکری، خلاقیت، هوش اجتماعی، روشن بینی، شهامت، پشتکار، تمامیت، مهربانی، عشق، شهروند، بی طرفی، رهبری، خودتنظیمی، اختیاط، تحسین زیبایی، قدردانی، امید، معنویت، فروتنی، شوخ‌طبعی، زنده دلی و بخشش را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. هر کدام از شش فضیلت از مجموعه‌ای از این توانمندی‌های رفتاری تشکیل یافته‌اند.

این آزمون یک ابزار خودگزارشی و دارای 240 عبارت است. یعنی هر توانمندی با 10 عبارت مورد سنجش قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که فضیلت اعتدال و میانه‌روی 4 توانمندی بخشش، تواضع و فروتنی، آینده نگری و خودنظم دهی را شامل می‌شود که سلیگمن و پترسون این چهار توانمندی را توانمندی‌های رفتاری نام‌گذاری کرده‌اند. آزمودنی باید در یک مقیاس لیکرت 5 درجه‌ای میزان موافقت یا مخالفت خود به هر یک از عبارات را بیان کند.
آزمودنی‌ها برای پاسخ دادن به این پرسشنامه باید حداقل 8 کلاس سواد داشته و بالای 17 سال داشته باشند. نسخه دیگر پرسشنامه که برای نوجوانان (10 تا 17 سال) مناسب است نیز ساخته شده است. همچنین فرم کوتاه (24 سوالی) آزمون ارزش های فعال در عمل نیز موجود است. زمان متوسط برای پاسخ‌دهی به این ازمون بین 30 تا 40 دقیقه است.

توجه: این آزمون جهت  بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود  است.

ورود به سایت  آزمون یار  پویا


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ۸:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱٢/٢٥
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ پرسشنامه و تگ ارزش های فعال در عمل


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo