پرسشنامه، تست و آزمون‌های روان‌شناسی

معرفی آزمون‌ها و نرم‌افزارهای موسسه آزمون‌یار پویا
حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ، برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد
مقیاس اضطراب مرگ (27 عبارتی)


معرفی

نیستی زمینه‌ایی است که شکل هستی در برابر آن آفریده شده است. مرگ زمینه‌ای است که بر شکل زندگی تاکید می‌کند هستی مستلزم نیستی است. این واقعیت که کل وجود ما به نیستی خواهد انجامید می‌تواند ما را تکان دهد. پیوند ما با جنبه‌های زیستی و مادی جهان ماست که به صورت بودن درطبیعت، بودن با دیگران و بودن برای خویشتن است مرگ بیانگر آن است که زمان محدودی داریم (پروچاسکا، نورکراس 2007) تجربه کردن مقداری اضطراب در مورد مرگ طبیعی و سازگارانه است اما مانند ترس‌های دیگر اضطراب مرگ خیلی شدید می‌تواند سازگاری موثر را تضعیف کند (برک 2007).

مرگ دو هدف را به ما می‌نمایاند: اول آنکه نشان دهنده پیوستگی پدیده‌هاست یعنی فرایندی است که به فعالیت‌های بدنی و روانی قابل ادراک پایان می‌بخشد به این معنی مرگ مردن است. دوم: مرگ برای موجود اندیشمندی که سرانجام شوم خود را می‌داند به منزله فکری است که درباره تاثیر کنش مرگ در سرنوشت خویش در خود می‌پروراند (منصور، 1388).

اضطراب مرگ به عنوان یک ترس غیر عادی و بزرگ از مرگ همراه با احساساتی از وحشت از مرگ یا دلهره هنگام فکر به فرایند مردن یا چیزهایی که پس از مرگ رخ می‌دهند تعریف می‌شود (انجمن روان‌شناسی بریتانیا).

 

 

 

توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون یار  پویا

 نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٢٦
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ مقیاس و تگ اضطراب و تگ مرگ و تگ وحشت


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo