پرسشنامه، تست و آزمون‌های روان‌شناسی

معرفی آزمون‌ها و نرم‌افزارهای موسسه آزمون‌یار پویا
حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ، برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

 

پرسشنامه دیدگاه‌های شخصی کوباسا P.V.S

 

معرفی 

یکی از مباحث مهم در روان‌شناسی مثبت‌گرا که بسیار مورد توجه قرار گرفته است، سرسختی روان‌شناختی است. در این چارچوب سرسختی به عنوان ترکیبی از نگرش‌ها و باورها تعریف می‌شود که به فرد انگیزه و جرأت می‌دهد تا در مواجه با موقعیت‌های فشار‌زا و دشوار کارهای سخت و راهبردی انجام دهد و برای سازگاری با آن شرایط سرسختانه فعالیت کند تا از میان رویدادهایی که می‌تواند به صورت بالقوه واجد پیامدهای فاجعه‌آمیز و ناخوشایند باشد راهی به سوی رشد و تعالی باز کند و فرصت‌هایی برای رشد فراهم آورد.

پرسشنامه زمینه‌یابی دیدگاه‌های شخصی کوباسا، پرسشنامه‌ای است که برای سنجش سرسختی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پرسشنامه توسط کوباسا (1989) ساخته شده‌ است و از 50 عبارت تشکیل شده که هر عبارت به صورت یک جمله عرضه شده است که در یک مقیاس لیکرتی بین صفر تا 3 نمره‌گذاری می‌شود. عبارات آزمون برای اندازه‌گیری میزان سرسختی افراد نوشته شده است.توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویا


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱۱/٧
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ دیدگاه‌ها و تگ شخصی و تگ کوباسا و تگ سرسختی


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo