پرسشنامه، تست و آزمون‌های روان‌شناسی

معرفی آزمون‌ها و نرم‌افزارهای موسسه آزمون‌یار پویا
حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ، برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

 

 

مقیاس سبک‌های یادگیری گراشا ـ ریچمن

(GRSLSS)

 

معرفی

سبک یادگیری دانشجویان موضوع بسیار مهمی در محیط‌های تحصیلی متمرکز به یادگیرندگان است. پژوهش‌های زیادی در مورد اثر روش‌های یادگیری در تحصیل، در دست‌نوشته‌ها وجود دارد. پژوهشگران بر این باورند که با دگرگونی بهینه در مواد یادگیری و طرح‌های یادگیری مطابق با انواع گوناگون یادگیرندگان نتیجه یادگیری افزایش خواهند یافت. بنابراین هر معلمی علاقه‌مند به یادگیری روش‌های یادگیری فراگیران خود پیش از آماده‌سازی مواد و طراحی فعالیت‌های یادگیری برای این دستورالعمل است. تعریف روش یادگیری بسته به دیدگاه پژوهشگر فرق می‌کند. گراشا ـ ریچمن (1974) سبک یادگیری را به عنوان کیفیت‌های فردی سنجیدند که بر توانایی دانشجو در کسب اطلاعات برای تعامل با همکلاسی‌ها و معلم و در مشارکت در تجارب یادگیری مؤثر است.

مقیاس سبک‌های یادگیری گراشا ـ ریچمن که برای روشن کردن احساس و نگرش دانشجویان به یادگیری در دانشگاه طراحی شده است 60 پرسش دارد و 6 سبک یادگیری را می‌سنجد. این سبک‌ها عبارتند از: مستقل، اجتنابی، هم‌یار، وابسته، رقابتی و مشارکتی. بنابراین برای هر یک از سبک‌های یادگیری 10 عبارت وجود دارد. عبارت‌ها بر اساس سبک‌های یادگیری گروه‌بندی شده‌اند.

 

 

 

 

توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویا

 


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/۱۱/٩
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ سبک‌ها و تگ یادگیری و تگ گراشا و تگ ریچمن


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo