پرسشنامه، تست و آزمون‌های روان‌شناسی

معرفی آزمون‌ها و نرم‌افزارهای موسسه آزمون‌یار پویا
حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ، برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

 

 

پرسشنامه رضایت زناشویی 47 پرسشی

 ENRICH

 معرفی

برای بررسی میزان رضایت زناشویی، پرسشنامه انریچ انتخاب شده است. این پرسشنامه به عنوان یک ابزار پژوهش معتبر در پژوهش‌های گوناگون برای رضایت زناشویی مورد استفاده قرار گرفته است.

السون از این پرسشنامه، برای بررسی رضایت زناشویی استفاده نموده و معتقد است که این مقیاس، مربوط می‌شود به دگرگونی‌هایی که در طول دوره زندگی آدمی رخ می‌دهد و هم‌چنین در این باره به دگرگونی‌هایی که در خانواده به وجود می‌آید، حساس است. هریک از موضوع‌های این پرسشنامه، در پیوند با یکی از زمینه‌های مهم است. ارزیابی این زمینه‌ها در درون یک رابطه زناشویی، می‌تواند مشکلات بالقوه زوج‌ها را توصیف کند یا می‌تواند زمینه‌های نیرومندی و تقویت آن‌ها را مشخص نماید. این ابزار هم‌چنین می‌تواند به عنوان یک ابزار تشخیصی برای زوج‌هایی که در جستجوی مشاوره زناشویی و درپی تقویت رابطه زناشویی خود هستند، استفاده شود.

نسخه اصلی آزمون دارای 115 پرسش است که نخستین بار السون، فرم 15 پرسشی آن را معرفی نمود و سپس فرم 47 پرسشی آن با 12 زیرمقیاس ساخته شد و در به تازگی فرم‌های 35 و 25 پرسشی آن ایجاد گردید.


توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویانویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٥:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۱۱/۱۳
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ رضایت زناشویی و تگ انریچ و تگ السون و تگ رابطه


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo