پرسشنامه، تست و آزمون‌های روان‌شناسی

معرفی آزمون‌ها و نرم‌افزارهای موسسه آزمون‌یار پویا
حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ، برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

 

مقیاس هوش معنوی گیلان (ISIS)

 

معرفی

ظرفیت فهم عمیق پرسش‌های وجودی و داشتن شهود نسبت به سطوح گوناگون هشیاری، آگاهی از ارتباط با ذات متعالی، با دیگران، با زمین و با همه‌ موجودات(وان، 2002). در جایی دیگر هوش معنوی را مجموعه‌ای از توانایی‌هایی می‌دانند که انسان از راه آن‌ها می‌تواند منابع معنوی خود را به‌کار اندازد و ارزش‌های معنوی را ابراز ‌کند و محقق نماید تا کنش‌های روزمره و رفاه خود را بالا ببرد (آمرام و درایر، 2008).

این مقیاس دارای 41 عبارت است که عبارات آن از فرم اصلی انتخاب شده است. این پرسشنامه از دو سو شایسته‌ی توجه است: نخست آن‌که مبنای نظری این آزمون بر پژوهشی کیفی استوار است که شرکت‌کنندگانی با زمینه‌های دین‌ورزی و معنویت‌گرایی بسیار متنوعی مانند یهودیت، مسیحیت، اسلام، هندوئیسم، تائوئیسم، آزمودنی‌های آن را تشکیل می‌داد و دوم آن‌که پژوهشگران کوشیده‌اند تا علاوهبر استفاده از شیوه‌های متعارف اعتباریابی و رواسازی، مقیاس در حال ساخت را به‌صورت تجربی با توانایی تفکیک گروه‌های گوناگون از دید معنویت‌گرایی بیازمایند (آمرام و درایر، 2008).

 

 

 

توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویا


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٩:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/٢٧
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ هوش و تگ معنوی و تگ گیلان و تگ هشیاری


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo