پرسشنامه، تست و آزمون‌های روان‌شناسی

معرفی آزمون‌ها و نرم‌افزارهای موسسه آزمون‌یار پویا
حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ، برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

 

پرسشنامه وضوح تصویرسازی دیداری (VVIQ)

 

معرفی

تصویرسازی ذهنی می‌تواند به‌عنوان وسیله‌ای لازم و متناسب برای بهبود بخشیدن به یادگیری دانش‌آموزان به‌کار گرفته شود. تجربه نشان داده است که از شیوه‌های آموزشی واسطه‌ای بهتر می‌توان بهره برد و ثابت شده است که آموزش تصویرسازی ذهنی به‌عنوان یک رابط آموزشی در رمزگردانی اطلاعات نو مؤثر است. دانش‌آموزان با استفاده از تصویرسازی ذهنی برنامه‌های درازمدت یادگیری را با انگیزه بیشتر برای یادگیری محتوا مورد استفاده قرار می‌دهند (طباطبایی، 1375).

پرسشنامه وضوح تصویر در 2 فرم وضوح تصویرسازی با چشمان باز و با چشمان بسته توسط دیوید مارکز در سال 1973 ساخته شده است. این پرسشنامه 16 عبارت را در بر می‌گیرد که برای استفاده به دو صورت یادشده تنظیم شده است. با توجه به نتایج به‌دست آمده، این پرسشنامه قابل اعتماد برای سنجش و اندازه‌گیری است و برای گروه‌های سنی 16 ـ 7 سال نیز قابل بهره‌برداری است. پرسشنامه تصویرسازی حرکتی در تلاش برای اندازه‌گیری تصویرسازی ذهنی وابسته به فرایندهای حرکتی صورت گرفته است.

 

 

 

 

 

توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون‌یار  پویا

 

 


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٩/۱٢
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ وضوح و تگ تصویرسازی و تگ دیداری و تگ چشمان


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo