پرسشنامه، تست و آزمون‌های روان‌شناسی

معرفی آزمون‌ها و نرم‌افزارهای موسسه آزمون‌یار پویا
حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ، برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

پرسشنامه استرس شغلی  ([1]HSE )

          استرس یا فشار عصبی در روان‌شناسی به معنی فشار و نیرو است و هر محرکی که در انسان ایجاد تنش کند، استرس ،یا عامل تنیدگی نامیده می‌شود. در تعریف دیگر استرس چنین توصیف شده است: استرس واکنشی است که در فرد در اثر حضور عامل دیگری به وجود می‌آید و قوای فرد را برای روبه‌رو شدن با آن بسیج می‌کند و ارگانیزم (یا موجود زنده) حالت آماده‌باش پیدا می‌کند.

استرس شغلی: کنش متقابل بین شرایط کار و ویژگی‌های فردی به گونه‌ای که خواست‌های محیط کار (و در نتیجه فشارهای مرتبط با آن ) بیش از آنی است که فرد از عهده انجام آن برآید. این تعریف به بافت روابط فرد با محیط نظر دارد و این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانیم سهم هر یک از ویژگی‌های فردی شاغل، شرایط کار و تأثیر متقابل آنها را در پدید آمدن استرس شغلی بررسی کنیم.

پرسشنامه استرس شغلی به منظور سنجش استرس‌های مربوط به کار طراحی شده است. این پرسشنامه در هفت زیرمقیاس تقاضا, کنترل, حمایت مسؤلین, حمایت ضعیف, ارتباط, نقش و تغییرات استرس شغلی را مورد بررسی قرار     می دهد.

 توجه: این آزمون جهت بهره‌برداری علاقمندان، در شرکت آزمون‌یارِ پویا موجود است.

 

ورود به سایت آزمون یار پویا)

 

 

 


[1] -Health & Safety Executive’s (HSE) Management Standards for Work-related Stress


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۸
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ پرسشنامه و تگ استرس شغلی


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo