پرسشنامه، تست و آزمون‌های روان‌شناسی

معرفی آزمون‌ها و نرم‌افزارهای موسسه آزمون‌یار پویا
حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ، برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

پرسشنامۀ شخصیت سیاتل[1] (ویژۀ کودکان در سن مدرسه‌)

معرفی آزمون

پرسشنامۀ شخصیت سیاتل یک آزمون 44 عبارتی است که در سال 1990 تهیه شد. این پرسشنامه سه بُعد از ابعاد شخصیتی کودکانی را که به مدرسه می‌روند (در سن رفتن به مدرسه قرار دارند) مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این ابعاد عبارتند از : نشانه شناسی[2](اضطراب، اختلال سلوک و اختلال جسمانی کردن)، افسردگی و بیزاری از مدرسه. به علاوه این آزمون دارای یک مقیاس دروغ‌سنج نیز است. عبارات مربوط به نشانه‌شناسی و دروغ‌سنجی بر مبنای پرسشنامۀ شخصیت سیاتل ویژۀ کودکان 6 تا 10 ساله تهیه شده‌اند، که یک پرسشنامۀ خودگزارشی 50 عبارتی است (گرینبرگ[3]، کوشه[4] و بیلکه[5]،1988). عبارات مربوط به بیزاری از مدرسه از دو ابزار، مقیاس احساس تنهایی در مدرسه[6](آشر[7] و ویلر[8]،1985) و مقیاس تمایل به مدرسه[9](لاد[10]،1990) گرفته شده‌اند.

این ابزار دارای 8 زیر مقیاس، به شرح زیر است: اضطراب، اختلالات سلوکی، اختلال جسمانی کردن (این زیر مقیاس‌ها مربوط به بعد نشانه‌شناسی هستند)، افسردگی، دروغ‌سنجی، بیزاری از مدرسه، تنهایی در مدرسه و تمایل به مدرسه ( 3 زیر مقیاس آخر مربوط به بُعد بیزاری از مدرسه).

توجه: این آزمون جهت بهره‌برداری علاقمندان، در شرکت آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون یار پویاا[1]. Seattle Personality Questionnaire

[2] . Symptomatology

[3] . Greenberg

[4].  Kusche

[5] . Beilke

[6] . School Loneliness

[7] . Asher

[8] .Wheeler

[9] .School Sentiment

[10] . Ladd


نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ۱٢:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱۱
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ پرسشنامه و تگ شخصیت سیاتل


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo