پرسشنامه، تست و آزمون‌های روان‌شناسی

معرفی آزمون‌ها و نرم‌افزارهای موسسه آزمون‌یار پویا
حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ، برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد

پرسشنامه تحریفهای شناختی

        پرسشنامۀ تحریف‌های شناختی یک ابزار محقق ساخته است. با هدف دستیابی به ابزاری آسان برای آگاهی از تحریف‌های شناختی استفاده شده در زندگی روزمره ساخته شده است و از آنجایی که بسیاری از مشکلات و هیجانات نامناسب ما از سوی تفکرات نامعقولمان است، آگاهی از این تفکرات برای رهایی از بخش عظیمی از مشکلات و مداخلات موجود در زندگی ضروری است.

    پرسشنامۀ مورد نظر شامل 20 عبارت که به سنجش تحریف‌های شناختی مطرح شده توسط آلبرت آلیس پرداخته و هر تفکر نامعقول تعداد 2 عبارت را به خود اختصاص داده است. به این ترتیب عبارات تحریف شمارۀ1 (تفکرهیچ یاهمه چیز)، تحریف شمارۀ2 (تعمیم مبالغه آمیز)، تحریف شمارۀ3 (فیلترذهنی)، تحریف شمارۀ4 (بی‌توجهی به امرمثبت)، تحریف شمارۀ 5 (نتیجه‌گیری شتابزده) ذهن خوانی و تفکر اشتباه پیشگو می‌شود، تحریف شمارۀ 6 (درشت بینی-ریزبینی)، تحریف شمارۀ 7 (استدلال احساسی)، تحریف شمارۀ 8 عبارات (باید؛ بهتر) است، تحریف شمارۀ 9 (برچسب زدن)، و تحریف شمارۀ 10 (شخص سازی)، را مورد سنجش قرار می‌دهند.

 

توجه: این آزمون جهت بهره‌برداری علاقمندان، در شرکت آزمون‌یارِ پویا موجود است.

ورود به سایت آزمون یار پویا

نویسنده : آزمون‌یار پویا - ساعت ٩:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱٠
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ پرسشنامه و تگ تحریف‌های شناختی


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo