پرسشنامه خودکارآمدی صرع

 

پرسشنامه خودکارآمدی صرع  (ESES)

 

معرفی

مفهوم خودکارآمدی از نظریه شناختی ـ اجتماعی بندورا (۱۹۹۷)، روان‌شناس مشهور، مشتق شده است که به باورها یا قضاوت­‌های فرد به توانایی­‌های خود در انجام وظایف و مسئولیت‌­ها اشاره دارد. نظریه شناختی ـ اجتماعی، مبتنی بر الگوی علیت سه جانبه (رفتار، محیط و فرد) است. این الگو به ارتباط متقابل بین رفتار، اثرات محیطی و عوامل فردی (عوامل شناختی، عاطفی و بیولوژیک)، که به ادراک فرد برای توصیف کارکردهای روان‌شناختی اشاره دارد، تأکید می­‌کند. بندورا (۱۹۹۷)، مطرح می­‌کند که باور افراد به خود کارآمدی خویش، بخش عمده‌ای از خود آگاهی آنان را تشکیل می­‌دهد. وی برای ایجاد و تغییر نظام باورهای خود کارآمدی، چهار منبع مهم تشخیص داده است.

مقیاس خود کارآمدی صرع (ESES) با 33 عبارت، نیمرخ افراد با خود کارآمدی پایین و بالا را نشان می­‌دهد. زمانی که عملکرد فرد با هنجارهای فردی هماهنگ یا فراتر از آن باشد منجر به حفظ یا افزایش خود کارآمدی می‌شود در حالی‌ که عملکرد ضعیف و پایین­‌تر از هنجارهای فردی موجب کاهش خود کارآمدی می­­‌گردد.

 

 

 

 

توجه: این آزمون برای بهره‌برداری علاقمندان، در موسسه آزمون‌یارِ پویا موجود است.

 ورود به سایت آزمون‌یار  پویا

 

/ 1 نظر / 49 بازدید
آپلود عکس

سلام دوست خوبم ما خدمات آپلود رایگان عکس به وبلاگ شما ارائه میدیم . با لینک مستقیم , بدون تغییر نام عکس و فایل . پشتیبانی از اکثر فرمتها . مجهز به نمایشگر میزان درصد آپلود . ارائه پوشه اختصاصی به هر کاربر . امکان عمومی و خصوصی کردن گالری کاربر و دهها امکان دیگه به صورت کاملا رایگان و بدون ثبت نام . مهمتر از همه اینکه عکسها و فایلهای شما دائمی هستند و هیچوقت از روی سرورهای ما در اروپا پاک نمیشند . خوشحال میشیم میزبان شما به صورت رایگان باشیم . لطفا لینک ما رو در قسمت لینکدونی خودتون با نام : آپلود عکس قرار بدید تا هم خودتون و هم دوستانتون از آپلود رایگان برای وبلاگ به راحتی استفاده کنند http://upir.ir سپاس از شما آپلود عکس ، منتظر حضور سبز شما میباشد http://upir.ir